Parafia pw. Świetej Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie

Menu


27.06.2016 - Wycieczka do USTRONIA

27 czerwca ministranci i schola wraz z Księdzem Sewerynem uczestniczyli w wycieczce do Ustronia.
27.06.2016 - Wycieczka do USTRONIAhttp://xn--parafia-elbieta-rkd.czest.pl/gallery/160903120257ca9fb30aa97.JPG
Zwiedziliśmy Leśny Park Niespodzianek, który stanowi pewną formę ogrodu zoologicznego. Niektóre zwierzęta, takie jak żubry, jelenie, dziki czy żbiki, znajdują się w zagrodach.
Z kolei muflony i daniele swobodnie przemieszczają się po parku oraz można je karmić z ręki, co jest jedną z ciekawszych atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych.
Najciekawszą atrakcją parku są organizowane kilka razy w ciągu dnia pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów, które dzięki temu można obserwować z bardzo niewielkiej odległości. Mieliśmy okazję oglądać loty m.in. bielika amerykańskiego i raroga górskiego (który potrafi wznosić się bardzo wysoko oraz osiągać dużą prędkość), a także płomykówki i puchacza wirginijskiego (umiejącego chwycić w locie rzucane pożywienie).
W parku znajduje się Aleja Bajkowa, gdzie umieszczone są ekspozycje, przedstawiające postaci z bajek (m.in. Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Smerfy, Śpiąca Królewna, Pszczółka Maja, Królewna Śnieżka). W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się pod Skocznią im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, na której od 2013 roku rozgrywane są zawody Pucharu Świata.
Więcej zdjęć do zobaczenia w galerii - Mateusz Matuszczyk

powrót >>>

wszelkie prawa zastrzeżone © Daniel
Odwiedzin: 163447   od 1.11.2010
Twoje IP:3.235.74.184